تلاش های گروه های سیاسی استان گلستان برای کسب کرسی های دو معاونت استانداری همچنان ادامه دارد.

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در همین رابطه اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان به سرکردگی محمد حسین علی اصغری سعی دارد تا سید نجیب حسینی را بعنوان گزینه ی معاونت سیاسی-امنیتی نصب نماید.
این تلاش اتحادیه در حالی صورت می گیرد که اتحادیه به ظاهر از احسان مکتبی  و قدمنان بعنوان گزینه های تصدی پست معاونت سیاسی یاد کرده بود.در حالیکه برخی منابع اصلاح طلب نام بردن از چنین گزینه هایی را کاملا پوششی ارزیابی می کنند.


منبعی نزدیک به جریان اصلاح طلب گلستان طی تماس تلفنی با مدیریت این پایگاه خبری جزئیاتی از پشت پرده ی تلاش های اتحادیه برای انتصاب سید نجیب حسینی را بازگو کرد.
این منبع خاطر نشان کرد:در حال حاضر سید نجیب بواسطه ی ارتباط نزدیک با رحمانی فضلی وضعیت سیاسی بسیار مساعدی در تهران دارد و پذیرش پست معاونت سیاسی-امنیتی در یک استان چندان برای وی معقول و منطقی به نظر نمی رسد!


اما به هر حال اتحادیه عزم خویش را بر انتصاب سید نجیب حسینی جزم کرده! و این موضوع بی تردید با قدرت طلبی های اتحادیه برای انحصار قدرت سیاسی در استان سازگاری دارد.
این اصلاح طلب با سابقه خاطر نشان کرد:مطرح شدن مداوم مناف هاشمی استاندار گلستان برای مسئولیت های کشوری و زمزمه ی پرش وی از سکوی استانداری گلستان را باید راز حمایت اتحادیه از حسینی دانست.


این منبع به نقل از فردی نزدیک به دبیر اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان افزود:علی اصغری باور دارد مناف در گلستان ماندنی نیست و بارها استانداری را سکوی پرش هاشمی دانسته است.وی باور دارد هاشمی از روز اول نگاهی چندان به استانداری گلستان نداشته و به دنبال جایگاهی اصطلاحا تپل در سطح ملی بوده است!


این منبع در ادامه عنوان کرد:از نظر محمد حسین علی اصغری باید نجیب حسینی با انتصاب بعنوان معاون سیاسی استانداری بیش از هر گزینه ی دیگری به کرسی استانداری گلستان نزدیک شود تا بواسطه ی ارتباط نزدیک و حسنه با رحمانی فضلی قدر ترین گزینه ها برای جایگزینی محتمل با مناف هاشمی در آستین دبیر اتحادیه باشد.


این منبع گفت:مناف هاشمی در حال حاضر تلاش دارد تا با لابی های سیاسی با کارگزارانی ها و طیف های مختلف سیاسی استان و معامله گری با آنها بر کرسی شهرداری تهران تکیه بزند و این مسئله گروه های سیاسی استان را به دورخیزی برای کسب جایگاه وی در استانداری گلستان سوق داده است و مطرح شدن سید نجیب حسینی بعنوان معاون سیاسی-امنیتی در حقیقت مقدمه ای برای رسیدن به استانداری می باشد.

لازم به ذکر است سیدنجیب حسینی بعنوان یک کارگزارانی شناخته شده که بدلیل حمایت از جریان چپ در چندین دوره اخیر نتوانست اعتماد مردم ولایی شرق گلستان را جلب کند

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه