پشت پرده های تحرکات سیاسی جریان های اصلاح طلب گلستان برای بدست آوردن کرسی های دو معاونت استانداری را باید یکی از داغ ترین مباحث روز استان دانست.


به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در همین رابطه هر یک از گروه های سیاسی نزدیک به دولت سعی دارند تا گزینه های خود را بر کرسی های معاونت استانداری گلستان بنشانند.
در میان همه ی گروه های سیاسی نام اتحادیه انجمن های اسلامی،کارگزاران گلستان،طیف سیاسی فتنه88به سرکردگی مهیمنی ها و دیگر گروه های اعتدالی همسو با دولت از همه بیشتر خودنمایی می کند.
منابع اصلاح طلب گلستان در تماس تلفنی با مدیریت پایگاه عدالتخواهان جزئیاتی از تلاش این گروه های مختلف سیاسی را بازگو کردند که در این خبر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:


*کارگزاران گلستان که امروزها بدلیل عزل محمود ربیعی دل خوشی از استاندار مناف هاشمی ندارد سعی کرده تا با مطرح کردن نام سید جواد قدس علوی پرحاشیه برای تصدی معاونت اقتصادی استانداری همزمان تیم سیاسی مهیمنی ها و جریان فتنه88استان را نیز اصطلاحا شیر کرده و از آنها بعنوان اهرم فشاری به مناف هاشمی استفاده کند تا بتوانند به زعم خویش ماجرای فرمانداری گرگان را در استانداری تکرار نمایند.
برخی منابع مطلع از داخل خود کارگزارانی ها معتقدند:مطرح کردن گزینه ای مانند قدس علوی با دنیای حواشی سیاسی و ...در حقیقت شمشیر تیزربیعی بر روی استاندار می باشد.
چرا که اگر مناف قدس علوی را نپذیرد از جریان فتنه و تیم گرگانی افراطی حامی فتنه ضرباتی سخت خواهد دید و این همان انتقامی است که ربیعی هوشمندانه دنبال می کند.
به عبارت دیگر ربیعی آرزو دارد قدس علوی مورد وثوق استاندار قرار نگیرد تا از حامیان گرگانی وی علیه استاندار بیشترین بهره را ببرد.
برخی دیگر از اصلاح طلبان نیز پیشنهاد قدس علوی را نشانه ی انزوای کارگزاران و تهی بودن این طیف از گزینه های بی حاشیه می دانند.

*اتحادیه ی انجمن های اسلامی اما با مطرح کردن انحرافی قدمنان و مکتبی سعی کرد بدور از حواشی بی مورد گزینه ای چون سید نجیب حسینی را به استاندار مطرح کند.
یک منبع نزدیک به اتحادیه گفت:علی اصغری خوب می دانست که  قدمنان برای تصدی معاونت سیاسی محلی از اعراب نخواهد داشت و مکتبی نیز پختگی و تجربه ی لازم را برای تصدی معاونت سیاسی ندارد.

*سید عباس حسینی فرماندار سابق گرگان گزینه ی دیگریست که برخی اصلاح طلبان و اعتدالیون نزدیک به دولت او را بعنوان گزینه ی در سایه ی مناف هاشمی و آیت الله نورمفیدی برای تصدی معاونت سیاسی دانسته که تعمدا کمتر از وی سخن به میان می آید.گزینه ای که از اصلاح طلبان سنتی علاقه مند به هاشمی رفسنجانی بشمار می آید.برخی منابع از وی بعنوان برگ آسی برای معاونت اقتصادی نیز یاد می کنند.
در خصوص حسینی البته گفته می شود او گزینه ای جدی برای انتخابات مجلس آینده نیز می باشد و نمایندگان فعلی یعنی تربتی و هزارجریبی سعی خواهند کرد با وی تعامل کنند.

*در این بین برخی مطلعین اصلاح طلب می گویند:در خصوص معاونت سیاسی چشم استاندار به آیت الله نورمفیدی دوخته شده و حرف اول و آخر را آیت الله خواهد زد.اما آیت الله در رابطه با معاونت اقتصادی دخالت چندانی نخواهد کرد.

*گفته می شود این روزها مجتبی نورمفیدی بیشتر به آرام کردن فضای سیاسی استان می اندیشد و علاقه ای نشان نمی دهد که باز حاشیه برای پدرش ایجاد گردد.

*دو نماینده ی گرگان و آق قلا یعنی تربتی نژاد و نبی هزار جریبی نیز بشدت برای تصدی دو معاونت استانداری از سوی تیم گرگانی فتنه تطمیع و ترغیب می شوند تا شاید باز نقش آفرینی مشابهی در ماجرای انتصاب صفوی بعنوان فرماندار گرگان از خود نشان دهند.
منبعی نزدیک به اتحادیه انجمن های اسلامی گفت:هزارجریبی تا حد زیادی راه خود را از تربتی نژاد جدا کرده و با نگاهی به شورای نگهبان استان و انتخابات پیش رو از تکرار اشتباه فرمانداری اجتناب می کند.
این منبع افزود:نمایندگان گرگان و آق قلا معتقدند هزینه ای که برای انتصاب ابوالقاسم صفوی پرداخت شده بیش از حد بوده و نباید دوباره تکرار شود.

*برخی دیگر از طرح ربیعی و برخی اعضای کارگزاران برای مطرح کردن مختار مهاجر رئیس فعلی سازمان جهاد استان برای انتصاب بعنوان معاون اقتصادی استاندار موازی با جواد قدس علوی خبر می دهند.عمده هدف این طرح البته ضعیف این است تا در صورت انتصاب مهاجر بعنوان معاون اقتصادی جایگاه وی نصیب جواد قدس علوی گردد.

 برخی دیگر از سیاسیون داغ گرگانی همزمان با مطرح کردن جواد قدس علوی , چراغعلی را نیز بعنوان گزینه ای برای معاونت اقتصادی مطرح می کنند

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه