پس از حواشی مربوط به تعاونی چند منظوره ی شیلات در جلسه ی به اصطلاح پرسش و پاسخ!!! با مدیرکل شیلات گلستان در تاریخ5/10/1397 حواشی مربوط به ابطال غیر قانونی رای واضح کارکنان شیلات گلستان هم چنان ادامه دارد.


به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در همین رابطه در جلسه ای قابل بحث که بصورت بسیار جنجالی و قابل نقد توسط گزینه هایی نزدیک به جواد قدس علوی مدیرکل شیلات گلستان در مورخ16/10/1397در اداره کل شیلات گلستان و البته با عدم حضور شخص مدیرکل برگزار شد حواشی بسیار قابل تاملی حادث گردید.
در این جلسه اعضای سابق هیئت مدیره که به پشتوانه حمایت های سیاسی مدیرکل شیلات گلستان و البته با هماهنگی غیر قانونی و کاملا جریانی با مازندرانی مدیرکل اصلاح طلب اداره کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان گلستان اقدام به ابطال و برگزاری مجمع عمومی نمودند در مقابل پاسخگویی به اعضای مجمع عمومی اقدام به حاشیه سازی و قسمی از بداخلاقی به نیت فرار به جلو نمودند و با وجود تاکید کاملا منسجم اعضای تعاونی از ارائه ی گزارش مالی برای چندمین بار طفره رفتند.
در همین رابطه نوراله حسام مشاور مدیرکل شیلات و رئیس هیئت مدیره و علیرضا ابراهیمی مدیرعامل تعاونی بجای پاسخگویی به پرسنل خدوم شیلات نماینده ی محترم ولی فقیه در شیلات گلستان و بازرس تعاونی که بر صیانت از حقوق مالی اعضا تاکید می کرد را مورد هجمه و حمله قرار داده و با لحنی تهاجمی وی را که از حق پرسنل دفاع می کرد را متخلف و مجرم خواندند.
در همین رابطه در مقاطعی الفاظی تند هم نسبت به سایر منتقدین به عملکرد مالی وارد نمودند در حالیکه در تمامی جلسه چند ساعته حتی کلامی از گزارش مالی تعاونی سخنی به میان نیاوردند.
در قبال این هجمه ها و فرافکنی ها اما نماینده ی ولی فقیه در شیلات گلستان با متانت بر این تاکید نمود که انتخابات تعاونی در شرایطی کاملا سالم برگزار شد و دو معاون مدیرکل و مسئول حراست نیز صحت انتخابات را تائید کرده اند و لازم است شما بعنوان عضو هیئت مدیره ای که حق الناس را تضییع کردید بجای فرافکنی به ارائه ی گزارش مالی تعاونی بپردازید و از جنجنال آفرینی پرهیز کنید.
جالب اینکه پس از سخنان قابل تقدیر مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در شیلات گلستان پرسنل به صورت گسترده اقدام به تشویق و قدردانی از این مسئول متعهد نمودند و نسبت به عدم ارائه ی گزارش مالی برای چندمین بار توسط اعضای هیئت مدیره اعتراض گسترده ای نمودند.
نکته ی جالب دیگر به حضور کوتاه مدت و جانبدارانه ی نمایندگان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی باز می گشت که بدون برگزاری هرگونه جلسه ای با اعضای مجمع عمومی پیشتر رای کارکنان شیلات را ابطال نمودند.نمایندگانی که بدون توجه به هر گونه مستندی حتی حاضر به استماع حرف اعضای مجمع عمومی نشده و پس از اظهاراتی همسو با اظهارات مدیرکل و اعضای هیئت مدیره ی وابسته به او در رابطه با ابطال انتخابات جلسه را ترک نمودند که این بی احترامی به پرسنل خدوم شیلات نیز با عتراضات گسترده ای به آنها روبرو گردید و البته انتقاداتی جمعی را نسبت به مازندرانی مدیرکل اصلاح طلب اداره کل تعاون استان را به همراه داشت.اداره کلی که بدون برگزاری هرگونه جلسه ای رسمی اقدام به ابطال انتخابات بر اساس میل مدیرکل شیلات گلستان نمودند و خود را به عنوان یکی از عوامل ایجاد بحران در موضوع انتخابات تعاونی مطرح نمودند.
برخی منابع حاضر در مراسم با تاکید بر پیگیری حقوق مالی و رای کاملا صحیح اعضای تعاونی از مراجع بالاتر تاکید کرده و خواهان ایستادگی منسجم پرسنل خدوم شیلات در قبال موارد پیش آمده شدند.
گفتنی است از اهم مطالبات اعضای تعاونی شیلات می توان به شفاف سازی در رابطه با برداشت های میلیونی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل از موجودی تعاونی که بدون تصویب مجمع عمومی صورت گرفته بود اشاره کرد همچنین اعضای تعاونی در خصوص تحرکات اقتصادی اعضای تعاونی در امکانات و زیرساخت های متعلق به شیلات و...نیز سوالاتی مکرر داشته و دارند که هرگز پاسخی از اعضای هئیت مدیره و مدیرعامل و نهایتا مدیرکل شیلات گلستان دریافت نکرده اند.
حال باید دید دستگاه های نظارتی استان اینبار چه موضعی را در قبال حقوق مسلم اعضای تعاونی شیلات گلستان اتخاذ خواهند کرد؟نوشتن دیدگاه