متاسفانه در حال حاضر یکی از شرکتهای با نفوذ بنام فواکه با استفاده از رانت اطلاعاتی، زمینی به متراژ75 هکتار را تصاحب کرده و با دیوار کشی محوطه 75 هکتار از اراضی مرزی ، طرح ملی بندر خشک که برای برون رفت از تهدیدات تحریمی استکبار جهانی پایه ریزی شده است به تاخیر افتاده و موجب شده امنیت کشور با تاخیر افتادن پروژه های عمرانی ملی به خطر بیافتد

دسته: اقتصادی ویژه

پس از حواشی مربوط به تعاونی چند منظوره ی شیلات در جلسه ی به اصطلاح پرسش و پاسخ!!! با مدیرکل شیلات گلستان در تاریخ5/10/1397 حواشی مربوط به ابطال غیر قانونی رای واضح کارکنان شیلات گلستان هم چنان ادامه دارد.

دسته: اقتصادی ویژه

مسئله ی سوء مدیریت ها و حواشی اداره کل شیلات استان گلستان مسئله ای بوده که از بدو انتصاب سید جواد قدس علوی بشدت مورد توجه رسانه های مختلف استان و فعالان آبزی پروری قرار گرفته است.

دسته: اقتصادی ویژه

متاسفانه غله منطقه 2 کشوربه مرکزیت مازندران  45 نیروی حفاظت فیزیکی غله استان گلستان را با تنزل خدمتی مواجه کرده و قرار است آنها را که بالای 15 سال سابقه خدمتی و دو تن نیز در مرز بازنشستگی قرار دارند را به یک شرکت پیمانکاری بسپارد .

دسته: اقتصادی ویژه

منبع : گلستان ما


بعد از واگذاری های قرار داد های بیمه ای اداره کل شیلات گلستان به مدیریت سید جواد قدس علوی به برادرزاده اش سیده فاطمه قدس علوی در سالهای گذشته متاسفانه با وجود حجم گسترده ای از انتقادات در فضای مجازی این رویه در سال 1397ادامه یافته است.

دسته: اقتصادی ویژه

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس، توضیحاتی در خصوص اظهار نظر اخیر خود در مورد باغ پسته وزیر جهاد کشاورزی ارائه داد.

دسته: اقتصادی ویژه

مدیریت و عملکرد سید جواد قدس علوی در مجتمع میگوی گمیشان حواشی و خسارات قابل تاملی را برای پرورش دهندگان میگو در مجتمع ببار آورد و دوره ی پرورش بسیار تلخی را برای فعالان بخش خصوصی تولید کننده ی میگو ایجاد نمود.

دسته: اقتصادی ویژه

علی‌اصغر طهماسبی، که اخیرا با توصیه‌نامه امام جمعه گرگان برای ابقا و دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان، بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد، با روی کار آمدن دولت روحانی در آذر ۹۲ با نظر مساعد نماینده ولی فقیه، به معاونت استانداری گلستان رسیده بود.

دسته: اقتصادی ویژه

منبع : سلام گنبد

وی اندوهی که از عدم توجه و حمایت مسئولین دولتی پرده بر می دارد.مسئولینی که البته بعض آنها نه تنها توجه و حمایتی نکرده اند بلکه خود مسئول خسارت و جنایت نسبت به محصول مورد پرورش این مجتمع شده و بر زخم های کهنه ی پرورش دهنده ای پرتلاش نمک ها پاشیده اند.

دسته: اقتصادی ویژه

جای تامل دارد که در فضای مشکلات معیشتی و اقتصادی و خلا مبارزه جدی با فساد و احتکار ، چنین مسائلی در استان گلستان برجسته و تیتر می شود .

دسته: اقتصادی ویژه

این وضعیت لطمه ی جبران ناپذیری را به صادرات استان،اشتغال،صنایع وابسته به آبزی پروری نظیر صنایع بسته بندی وارد خواهد کرد و پس از ناکامی های بزرگ و ملموس شیلات در مورد ماهیان خاویاری در مرکز شهید مرجانی و پرورش ماهیان در قفس تیر خلاصی بر پیکر نیمه جان صنعت شیلات استان خواهد بود

دسته: اقتصادی ویژه

علی‌رغم این که انتهای خیابان «فرهنگ شهر پنجم» گرگان عرصه ملی است اما افرادی سند مالکیت داشته و این از تخلفی آشکار حکایت دارد و لزوم دقیق تر شدن مسئولان را نشان می‌دهد.

دسته: اقتصادی ویژه

بررسی ها نشان می دهد که شرکت بومی موج آب فن بعنوان یک شرکت قوی و باسابقه ی بومی دارای رتبه یک آبیاری و زهکشی هیچ نقشی در پروژه های کلان سازمان جهاد کشاورزی استان ندارد و یا نقش حداقلی نزدیک به صفر دارد.حالیکه شرکت مشاور برگاب با رتبه3 در پروژه های کلان سازمان جهاد از زمان انتصاب مختار مهاجر بعنوان رئیس سازمان نقشی پر رنگ و قابل تامل را در اخذ پروژه های میلیاردی از خود نشان می دهد.

دسته: اقتصادی ویژه

28به گزارش

اسناد و سوابق موجود در فرایند اخذ مجوزهای مورد ادعای مالک و سازنده و پیمانکار نشان می‌دهد که تخلفات آشکاری در این پرونده صورت گرفته است: ملک مورد نظر در طرح جامع مصوب 1375و طرح تفصیلی مصوب 1379دارای کاربری فضای سبز حریم  بوده که درمتن طرح جامع وطرح تفصیلی به صراحت تغییر کاربری آن "ممنوع" اعلام شده است

دسته: اقتصادی ویژه

به گزارش پایگاه جنبش عدالتخواهان ایران

با تلاش و پیگیری های استاندار گلستان و تعامل و همراهی نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، جزئیات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون به تصویب رسید.

دسته: اقتصادی ویژه

در این پرونده متهمان با تاسیس یک شرکت هرمی لیزینگ خودرو و با اين ادعا كه مي‌توانند خودروهاي ساخت داخل را چند ميليون تومان پايين‌تر از قيمت بازار به مشتريان بفروشند بیش 200 میلیارد تومان در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان از مردم کلاهبرداری کردند.

دسته: اقتصادی ویژه

اساساً این پرسش مطرح می‌شود که: دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان مبتنی بر کدام جایگاه قانونی اجازه چنین مکاتباتی را دارد؟ تعیین ضرب‌الاجل برای یک مقام اجرایی چه معنایی دارد؟

دسته: اقتصادی ویژه

منافع افراد نباید پیشرفت استان را تعطیل کند

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان اصرار زیادی دارد تا با استفاده از قدرت دفتر آیت الله برای شرکت فواکه 75 هکتار زمین در پایانه مرزی اینچه برون دریافت کند .

دسته: اقتصادی ویژه

 رئیس کل دادگستری استان گلستان اسامی برخی از مفسدان اقتصادی که پرونده‌های آنها در محاکم قضایی به رأی نهایی رسیده بود را اعلام کرد.

دسته: اقتصادی ویژه

در حال حاضر تعداد زیادی ماشین آلات متعلق به شرکت نقشاب گستر در محل پروژه حضور دارد که با توجه به معارض در محدوده ی اجرای پروژه(با عنایت به اینکه رفع معارض از مسئولیت های کارفرما می باشد

دسته: اقتصادی ویژه

پیشتر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اقدام به طرح شکایتی حقوقی علیه مدیر این مجتمع آبزی نمود که مدت ها وقت مدیریت این مجتمع را تضییع کرد

دسته: اقتصادی ویژه

پیرو خبر درج شده در این پایگاه خبری با موضوع واگذاری پر حاشیه ی پروژه ی 21میلیارد تومانی به شرکت نقشاب گستر منبعی موثق مطالبی را خطاب به مدیریت این پایگاه خبری اظهار داشته است که بعضی از این موارد بشرح ذیل مورد اشاره قرار خواهد گرفت:

دسته: اقتصادی ویژه

فیروز زاهد در بخشی از این نامه نوشته است؛متولی طرح(اداره کل شیلات گلستان)از هرگونه توجه و حمایت خودداری می نماید(از جمله تسهیلات بانکی-مجوز تکثیر)...

دسته: اقتصادی ویژه

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی استان گلستان و از افراد دارای رابطه بسیار حسنه با lمسئولین استانی  و حتی آقازاده ها دارد  در قالب شرکت طلای سفید گنبد اعتبار 34 میلیارد و 200 میلیون تومانی از محل رونق تولید گلستان را به خود اختصاص داده است.( 1 )

دسته: اقتصادی ویژه

در رسیدگی و مواجهه با پرونده های بزرگ و سنگین مفاسد اقتصادی در استان گلستان ؛ باید علاوه بر برخورد قاطع و صریح با مفسدین و متخلفان ، جایی هم برای برخورد با این یقه سفیدها باز کرد . زیرا بدون توجه به نقش عمیق و موثر این گروه در بروز تخلفات ، مبارزه با مفاسد راه به جایی نخواهد برد .

دسته: اقتصادی ویژه

منبع : گلستان ما

استاندار گلستان گفت : از مسئولان صنعت، معدن و تجارت گلستان می‌خواهم نام واحدهای تولیدی که به آنها تسهیلات پرداخت شده را رسانه‌ای کنند تا مردم استان بدانند اشتغال چگونه به وجود آمده است.

دسته: اقتصادی ویژه