خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی به اظهارات اخیر علی مطهری که بدعهدی و خروج امریکا از برجام را به گردن منتقدان داخلی توافق هسته‌ای انداخته است، واکنش نشان داد.

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" بهمن کلباسی خبرنگار تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در توییتی به سخنان علی مطهری در برنامه فرمول یک اشاره‌کرده و می‌نویسد: این شوخی‌ها چیست که نایب‌رئیس مجلس میکنه؟ برجام و تأسیسات هسته‌ای که سهلِ، اگر ایران همه موشکهاش را هم‌بار می‌زد می‌رفت کاخ سفید تحویل می‌داد، باز ترامپ، بولتون یا پومپئو با فشار نتانیاهو و حمایت پ تشویق شدید میلیاردر اسراییلی-آمریکایی شلدون ادلسون، از برجام خارج می‌شدند.

خبرنگار بی‌بی‌سی فهمید، علی مطهری نفهمید

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران"  نائب رئیس مجلس در برنامه فرمول یک که از شبکه اول پخش می‌شود، گفت: بخشی از دلایل خروج ترامپ مخالفانی بودند که "با کارشکنی اجازه ندادند برجام درست اجرا شود."

وی پیش‌ازاین نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: معلوم نیست صداوسیما کی می‌خواهد از این حالت یک‌طرفه بودن خارج شود و حرف طرف مقابل را هم پخش کند تا مردم بفهمند مذاکره و توافق برجام که از ابتدا تا انتهای آن با نظر رهبری انجام شد اشتباه نبود بلکه اشتباه بعد از توافق انجام شد که بخشی از نظام به خاطر جنگ قدرت و احیاناً منافع اقتصادی مصمم به اجرا نشدن برجام بود تا مبادا به نفع رقیب سیاسی‌اش تمام شود. اگر کل نظام یکپارچه و متحد بود و از مواهب برجام مانند سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی استفاده می‌کرد ترامپ هم نمی‌توانست به‌آسانی از آن خارج شود.

 

خبرنگار بی‌بی‌سی فهمید، علی مطهری نفهمید

 

واقعاً اینکه چرا خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که مواضع رسانه‌ای‌اش کاملاً روشن و مشهود است متوجه سیاست‌های خصمانه آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران شده است اما نائب رئیس مجلس به آن توجهی ندارد، یک سؤال بزرگ است، نه؟

 

انتهای پیام

 

 

 

 نوشتن دیدگاه