رئیس‌جمهور با کدام یک از تولیدکنندگان نشست و برخاست کرده و مشکلات آنان را شنیده و به درد آنان گوش کرده است؟! آیا مردمی که درگیر مشکلات معیشتی هستند از خود و دیگران نمی‌پرسند که چرا رئیس‌جمهور به فکر این مشکلات نبوده و بی‌دغدغه بخشی از روز کاری خود را به دیدن بازی فوتبال آن هم با حضور در ورزشگاه اختصاص داده است؟!

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" در حالی وزیر ورزش از رئیس‌جمهور خواسته است که برای تماشای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی حضور یابد که مردم مشکلات فراوان اقتصادی و معیشتی داشته و مسئولیت حل و رسیدگی به این مشکلات با رئیس‌جمهور است و روحانی نیز سفرهای استانی خود را بعد از دو ماهه اول سال گذشته یعنی دوره انتخابات تعطیل کرده و نیازی به دیدار با مردم همانند آن روزها احساس نمی‌کند!
 
 
دعوت از رئیس جمهور برای حضور در ورزشگاه/ کسی روحانی را به کارخانه‌ها دعوت می‌کند؟!


مسعود سلطانی فر وزیر ورزش با بیان اینکه «تدابیر لازم برای میزبانی و پذیرایی از میهمانان خارجی بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران پیش‌بینی شده است» اعلام کرد از رئیس‌جمهوری و معاون اول و اعضای هیئت دولت نیز برای تماشای دیدار فینال دعوت شده است.
درباره دعوت وزیر ورزش از رئیس‌جمهور برای حضور در ورزشگاه آزادی تا فینال لیگ قهرمانان را از نزدیک مشاهده کند نکات مهمی وجود دارد که تذکر و توجه به آنها ضروری به نظر می‌رسد.
 
 
 
خداحافظی با سفرهای استانی
 
نخست آنکه کشور درگیر مشکلات زیاد اقتصادی و معیشتی است و رئیس‌جمهور بایستی در این روزها کلیه هم و غم خود را مصروف حل و رسیدگی به این مشکلات نماید.
از یادها نرفته است که در اردیبهشت ماه سال گذشته روحانی هر روز و دقیقه از استانی به استانی دیگر و از شهری به شهری مسافرت می‌کرد تا با مردم دیدار کرده و رای آنان را برای دوره بعدی جلب خود کند، از روز برگزاری انتخابات این سفرها تقریبا به صفر تمایل کرده است و مردم می‌پرسند چه روی داده است که رئیس‌جمهور دیگر نیازی به دیدار و ملاقات با آنها احساس نمی‌کند؟!
سفرهای استانی که در دولت یازدهم هر روز از شکل اولیه خود فاصله می‌گرفت در آذر 95 تقریبا به نقطه پایانی خود رسید. جایی که معاون اجرایی وقت رئیس‌جمهور از پایان یافتن سفرهای استانی در شکل سابق خود و آغاز دور جدید این سفرها خبر داد. این سخن محمد شریعتمداری که «دور جدید سفرها به شکل نقطه‌ای و پروژه‌ای خواهد بود و در همین راستا رئیس‌جمهور به منظور افتتاح چند پروژه عمرانی به استان خوزستان سفر کرده است» حکایت از این واقعیت داشت که دولت با سفرهای استانی به معنای رایج خود خداحافظی کرده و به برگزاری این سفرها در سطحی محدود قانع شده است.
با این وجود با نزدیکی انتخابات سفرهای استانی روحانی به ناگهان اوج گرفت، رسانه‌ها با مقایسه تعداد سفرهای روحانی در فروردین ماه 1396 و مقایسه آن با سال پیش از آن نوشته بودند « با ورود حسن روحانی به شیراز، تعداد سفرهای او به استان‌های کشور در فروردین ماه سال 96 و در آستانه انتخابات، به رقم بی‌سابقه 8 سفر رسید. ثبت این آمار در حالی است که روحانی در مدت مشابه در سال گذشته یعنی در فروردین 95، فقط به دو استان سفر کرده بود که یکی از آنها هم به کیش بود نه مرکز استان هرمزگان!»
این سفرها در اردیبهشت ماه نیز شدت گرفت تا اینکه با برگزاری انتخابات شرایط به حالت عادی بازگشت و نیاز برای حضور در میان مردم تقریبا برطرف شد چرا که روحانی دیگر جز چندین مورد به سفر استانی نرفته است.
 
 
 
کارخانه‌های منتظر
 
نکته دیگر اینکه این روزها کارخانه‌های زیادی در معرض خطر ورشکستگی یا مشکلات طاقت‌فرسا هستند، رئیس‌جمهور با کدام یک از تولیدکنندگان نشست و برخاست کرده و مشکلات آنان را شنیده و به درد آنان گوش کرده است؟! آیا مردمی که درگیر مشکلات معیشتی هستند از خود و دیگران نمی‌پرسند که چرا رئیس‌جمهور به فکر این مشکلات نبوده و بی‌دغدغه بخشی از روز کاری خود را به دیدن بازی فوتبال آن هم با حضور در ورزشگاه اختصاص داده است؟!
بی شک یکی از وظایف وزیر ورزش و جوانان رسیدگی به ورزش و مشکلات آن در کشور از جمله فوتبال است ولی هیئت دولت و شخص رئیس‌جمهور وظایف بی‌شمار دیگری نیز دارند که به نظر می‌رسد اکثریت آن ‌ها را به فراموشی سپرده و به حواشی دل خوش کرده‌اند روندی که امید می‌رود تغییر یابد.
 
 
 
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه