پلیس آمریکا می‌گوید تیراندازی در شهر «پیتسبورگ» چندین کشته بر جای گذاشته و همچنان هم در جریان است.

به گزارش "پایگاه عدالت خواهان ایران" رسانه‌های آمریکایی روز شنبه از وقوع یک تیراندازی در شهر «پیتسبورگ» ایالت پنسیلوانیا آمریکا خبر داده و نوشته‌اند که این تیراندازی احتمالا قربانیان زیادی بر جای گذاشته است.

به نوشته پایگاه «هوی» این تیراندازی در کنیسه «جماعت درخت حیات» رخ داده است. بنا بر گزارش‌های تاییدنشده، در این تیراندازی دستکم ۸ نفر که همگی روزنامه‌نگار بوده‌اند، کشته شده‌اند.

دانلود

سخنگوی پلیس منطقه در همان دقایق ابتدایی، تیراندازی را تایید کرده و با بیان اینکه مهاجم هنوز آزاد است، از مردم خواست به محل وقوع حادثه نزدیک نشوند. شبکه «سی.بی.اس» اندکی بعد اعلام کرد مهاجم، مردی ۴۶ ساله است که بازداشت شده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پیش از تایید بازداشت مهاجم، در توییتر نوشت: «رخدادهای جاری در پیتسبورگ را دنبال می‌کنم. نیروهای انتظامی در محل هستند. افراد حاضر در منطقه باید همچنان پناه بگیرند. به نظر می‌رسد که تعدادی کشته شده‌اند. مطلع باشید که تیرانداز همچنان آزاد است.»

 

تصاویر ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که تعداد زیادی خودروی پلیس و آمبولانس با سرعت در حال حرکت به سمت این کنیسه هستند.

برخی منابع نوشته‌اند مهاجم، مردی سفیدپوست به نام «رابرت بوئر» است که ساعاتی قبل از تیراندازی، یک موسسه یهودی را به حمایت از مهاجران غیرقانونی متهم کرده و مدعی شده بود که این مهاجران مردم آمریکا را می‌کشند.

 پلیس هنوز هویت و انگیزه مهاجم را تایید نکرده است.

 

 

منبع: فارس
 
 
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه