خبرنگار تسنیم در دمشق گزارش می‌دهد

منابع سوری از درگیری‌های شدید ارتش و نیروهای همپیمان با تروریست‌های داعشی در دروازه‌های شهر دیرالزور خبر دادند.

دسته: تحولات سوریه

اختصاصی مشرق

نیروهای دموکراتیک کرد هدف از انجام این عملیات را دور کردن خطر تروریست‌های داعش از مناطق تحت تصرف خود اعلام کرده‌اند.

دسته: تحولات سوریه

با موشک های کروز کالیبر:

رسانه‌ها اعلام کردند که دو زیردریایی روس مواضع داعش را در حومه شهر «دیرالزور» سوریه با موشک‌های کروز کالیبر هدف قرار دادند و تخریب کردند.

دسته: تحولات سوریه

دفتر فرماندهی ارتش سوریه از انهدام یک فروند جنگنده آن توسط جنگنده‎های ائتلاف آمریکایی در ریف جنوبی الرقه خبر دادند.

 

دسته: تحولات سوریه

گزارش اختصاصی از سوریه

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی شرق سوریه حاکیست، نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت در سومین روز عملیات پاکسازی استان دیرالزور، از محور شمال غرب هم ضربات سنگینی را به عناصر تروریستی داعش وارد کردند و موفق به پیشروی های گسترده در این محور شدند.

 

دسته: تحولات سوریه

منابع وابسته به مخالفان دولت سوریه از ورود بیش از 300 تروریست داعش به شهر رقه برای مقابله با کردها خبر دادند.

دسته: تحولات سوریه

فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در مذاکرات آستانه:

فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در مذاکرات آستانه، در نشست خبری خود با انتقاد از طرح معارضان در تشکیل «ارتش ملی متحد» در سوریه، تأکید کرد که این اقدام هرگز به مقابله با تروریسم کمک نخواهد کرد.

دسته: تحولات سوریه

بر اثر حمله موشکی سپاه ایران تاکنون 50 سرکرده داعشی به هلاکت رسیده اند.

دسته: تحولات سوریه

گزارش اختصاصی مشرق از تحولات میدانی سوریه:

نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی و سوری، در شمال استان حمص پیشروی های چشمگیری داشتند و همچنین موفق به پاکسازی شهر عقیربات و مناطق حومه شدند.

دسته: تحولات سوریه

در بیانیه مشترک چهار گروه تروریستی :

چهار گروه تروریستی در بیانیه مشترکی، شرط های خود برای بازگشایی پایانه مرزی «نصیب» را برشمردند.

دسته: تحولات سوریه

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با صدور بیانیه‌ای رسماً آزادسازی «البوکمال» را اعلام کرد و آن را دستاوردی راهبردی خواند.

دسته: تحولات سوریه

گزارش پایگاه بلومبرگ درباره اهمیت شکسته شدن محاصره «دیر الزور» سوریه :

پایگاه بلومبرگ در گزارشی درباره اهمیت شکسته شدن محاصره «دیر الزور» سوریه و بیرون راندن تروریست‌های داعش، بر عزم بشار اسد برای کنترل دوباره کل سوریه تاکید و رقابت دیگر بازیگران را تحلیل کرد.

دسته: تحولات سوریه

معاون رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدرال پارلمان روسیه

این مسئول روس ابراز امیدواری کرد که جامعه بین الملل در قبال این وضعیت سکوت نکند و افزود: وضعیت کنونی خطرناک است. بگذارید امیدوار باشیم که ذهنی هوشیار حاکم است؛ هرچند احتمال آن کم است.

دسته: تحولات سوریه

بر اساس اطلاعات به دست آمده در این حمله موفقیت آمیز ، دهها تروریست داعش از جمله ۴ سرکرده بارز که ملیت خارجی داشتند، به هلاکت رسیدند.

دسته: تحولات سوریه

حقیقت چگونه در سوریه سر بریده شد؟

گزارش‌ها، یک به یک، حاکی از دروغ‌پردازی‌ها و شیوع اطلاعات غلط در مورد حقیقت بحران سوریه بود و نتیجه آن شد که آمریکایی‌ها می‌خواستند: تخریب چهره‌ سربازانی که به حق از وطن خود دفاع می‌کردند.

دسته: تحولات سوریه

گزارش ویژه مشرق:

در جریان عملیات امروز نیروهای متحد در غرب دیرالزور، مجتمع های مسکونی دانشگاه الجزیره، مدرسه الرواد، پایگاه پدافند هوایی و مزارع حومه فرات در شرق منطقه بغیلیه از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد.

دسته: تحولات سوریه

آخرین تحولات میدانی از شمال شرق سوریه حاکیست، پیشروی نیروهای دموکراتیک کرد در محورهای مختلف شهر رقه ادامه دارد.

دسته: تحولات سوریه

نیروهای مردمی و ارتش سوریه عملیات جدید و گسترده ای را در محور منطقه«تلول الصفا» با پشتیبانی هوایی روسیه آغاز کردند.

دسته: تحولات سوریه

گزارش اختصاصی مشرق:

نیروهای سوری و مقاومت موفق شدند با شکستن خطوط دفاعی تروریست ها، در منطقه «الحارات العربیه» پیشروی کنند.

دسته: تحولات سوریه

مواضع عناصر تروریستی جبهه النصره در حال حاضر با آتش سنگین توپخانه، یگان موشکی و جنگنده های ارتش سوریه در حال هدف قرار گرفتن است.

دسته: تحولات سوریه

با محاصره کامل تروریست ها در شرق حماه و شمال شرق حمص که مساحتی بالغ بر ۸ هزار کیلومتر مربع است، خطوط امداد داعش در مرکز سوریه به طور کامل قطع و عملیات بزرگ جبهه مقاومت از سه محور آغاز می‌شود.

دسته: تحولات سوریه

تحولات میدانی دیرالزور

عملیات ارتش سوریه در حالی در دیرالزور ادامه دارد که نیروهای مقاومت موفق شدند در جنوب شرق این شهر کنترل چند ارتفاع مهم را به دست گیرند و بدین ترتیب جاده المیادین-دیرالزور قطع شد.

دسته: تحولات سوریه

ارتش و نیروهای مسلح سوریه در ادامه پیشروی خود در شرق استان حلب پنج شهرک دیگر را آزاد کردند.

دسته: تحولات سوریه

دادگاه پاریس از آغاز تحقیقات درباره حمایت مالی شرکت بزرگ فرانسوی-سوئیسی «لافارژهولسیم» از گروه‌های مسلح سوری از جمله داعش خبر داد.

 

دسته: تحولات سوریه

 سوریه روسیه اروپا ارتش سوریه در غوطه شرقی مستشاران نظامی ایران در سوریه آمریکا پایگاه نظامی ایران در سوریه آماده‌باش کامل فرودگاه نظامی تیفور دیده‌بان حقوق بشر سوریه جنگ تمام‌عیار عملیات در غوطه شرقی اسرائیل استفاده از سلاح شیمیایی فرودگاه تیفور غوطه شرقی دمشق شورای امنیت سازمان ملل متحد تاسیس پایگاه نظامی قبرس نیروهای ارتش سوریه آویگدور لیبرمن دکتر علی‌اکبر ولایتی بشار اسد موشک هدایت‌شونده روسیه و امریکا امریکا و اروپا نیروهای دولتی سوریه نیروهای نظام سوریه حالت آماده‌باش سردار الله‌دادی

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"دراسفندماه سال ۹۶ نیرو‌های سوری اقدام به انجام چند عملیات در غوطه شرقی دمشق به‌منظور پاک‌سازی تروریست‌ها از این مناطق کردند. این عملیات که با پیشروی سریع نیرو‌های دولتی سوریه روبه‌رو بود توانست نیرو‌های تروریستی موردحمایت آمریکایی‌ها را در نزدیکی پایتخت سوریه تحت‌فشار بگذارد. پیش‌ازاین طرفین درگیری بر توافق آتش‌بس تاکید کرده بودند، اما مبارزه با تروریست‌ها جز این توافق محسوب نمی‌شد.

دسته: تحولات سوریه

الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان اطلاعات و امنیت خارجی روسیه در کنفرانس مطبوعاتی

الکساندر بورتنیکوف در کنفرانس مطبوعاتی با رسانه ها از حضور صدها تروریست تکفیری اهل این کشور به همراه اعضای خانواده هایشان در استان ادلب سوریه خبر داد.

دسته: تحولات سوریه

پایگاه عدالت خواهانرسانه آمریکایی مدعی شده که سازمان‌های اطلاعاتی این کشور در حال رصد کردن پروازها از ایران به سوریه به ظن ارسال تسلیحات هستند

دسته: تحولات سوریه